Logo NNW
20.06.2018

Jeszcze w tym roku rusza program “Dobry Start”, który nazywany jest także 300+ lub Wyprawką Plus. Jak uzyskać to świadczenie? Jak złożyć wniosek?
Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej. 

Dla kogo 300+?

1 czerwca 2018 r. premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, przyznające 300 złotych każdemu uczącemu się dziecku do 20 roku życia oraz uczniom niepełnosprawnym do ukończenia 24 lat. Świadczenie to nie przysługuje dzieciom w przedszkolach i zerówkach. 

O wypłatę mogą wnioskować rodzice, opiekunowie prawni i faktyczni, rodzina zastępcza, a także osoba, prowadząca dom dziecka lub placówkę opiekuńczo-wychowawczą. 

Jak złożyć wniosek o wyprawkę? 

Wnioski elektroniczne możemy składać za pośrednictwem portalu portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już od 1 lipca, papierowe zaś od 1 sierpnia we właściwej dla miejsca zamieszkania gminie. W przeciwieństwie do programu 500+, nie obowiązuje tu kryterium dochodowe. Świadczenie to przysługuje wszystkim uczniom raz w roku. Termin składania wniosków upływa 30 listopada każdego roku. 

Na co przeznaczyć środki z programu “Dobry Start”? 

Cel, na który przeznaczymy otrzymane 300 złotych jest dowolny, w zamyśle twórców programu ma on jednak ułatwić kompletowanie wyprawki na nowy rok szkolny. 

“Rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. My ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim.” - powiedział premier Morawiecki. 

Program na na celu wsparcie przy zakupie podręczników i akcesoriów szkolnych. Te pierwsze wielu uczniów otrzymuje już bezpłatnie w szkole, zatem warto pomyśleć o jak najlepszym zabezpieczeniu naszej pociechy, przeznaczając część świadczenia na dobre szkolne NNW. 

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia dziecka i zdecyduj świadomie.