Logo NNW
Ubezpieczenie NNW - compensa
17.06.2021

Przede wszystkim, ruch to zdrowie – długi spacer z pewnością poprawi naszą kondycję i humor. Nasz organizm potrzebuje dużo tlenu, aby móc wydajnie pracować, a także odpoczywać, dlatego dobrym pomysłem będzie dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego powietrza poprzez aktywności poza domem. Praca zdalna oraz zdalne nauczanie zmusiło nas do ograniczenia aktywności, jednak na szczęście obecna sytuacja pandemiczna o wiele bardziej sprzyja ruchu na świeżym powietrzu niż w poprzednich miesiącach – korzystajmy z tego.

Słońce to źródło witaminy D, której w naszym organizmie po pochmurnym okresie zimowo-jesiennym jest znacznie mniej. Nadchodzące miesiące to idealna okazja, by naturalnie suplementować witaminę D poprzez korzystanie z promieni letniego słońca. Warto rozważyć dodatkowy spacer – zamiast auta lub komunikacji miejskiej i po pracy lub szkole wrócić do domu pieszo. Witamina D jest bardzo ważną witaminą, która stymuluje działanie układu odpornościowego oraz utrzymuje kości w dobrej kondycji. Podczas rodzinnych spacerów w słońcu koniecznie pamiętajcie o ochronie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – unikajcie poparzeń, noście okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy, a także smarujcie się kremem z filtrem (minimum 50 SPF).

Aktywność na świeżym powietrzu sprzyja uprawianiu sportu – lub na odwrót, niektóre sporty znaczniej przyjemniej jest uprawiać na zewnątrz ;). Letnie miesiące można wykorzystać na grę piłkę nożną, siatkówkę czy tenisa poza halą sportową. Z pewnością dla biegaczy ciekawa trasa po okolicznych parkach lub lasach będzie bardziej ciekawa niż siłowniana bieżnia. Warto zachęcać dzieciaki, aby w trakcie wakacji podjęły się nowych i rozwijających aktywności fizycznych.

Przebywanie na świeżym powietrzu niekoniecznie musi od razu oznaczać długie spacery i sport – jeśli posiadasz ogródek zorganizuj w nim przestrzeń dla siebie i swoich dzieci. Większość zabaw można przenieść z domu do ogrodu: czytanie książki, kolorowanka, czy ulubione zabawki. Czas spędzony w ogrodzie odblokuje dla dzieci wiele nowych możliwości zabawy, a tak samo rodzice pilnując swoich pociech mogą skorzystać ze świeżego powietrza i ciszy własnego podwórka. Jeśli mieszkasz w bloku znajdź najbliższy park, weź koc i ciesz się miejską zielenią!

Brak promieni słonecznych wpływa na rytm biologiczny człowieka. Dlatego warto podczas tych ciepłych miesięcy maksymalnie wykorzystać obecność słońca, ponieważ gdy nadejdzie jesień i złapie nas „jesienna chandra” będziemy żałować każdego niewykorzystanego letniego dnia ;).