Logo NNW
Ubezpieczenie NNW - compensa
15.07.2021

Hulajnogi elektryczne w ostatnim czasie cały czas zyskują na popularności. Coraz więcej osób na ulicach porusza się właśnie tym środkiem transportu. Być może Twoje dziecko już posiada taką hulajnogę, dostało ją z okazji urodzin, komunii czy na gwiazdkę. Z pewnością bardzo cieszy się z posiadanego sprzętu i chętnie porusza się na hulajnodze czy to do szkoły, na zajęcia dodatkowe lub na spotkania z przyjaciółmi. Dlatego też jako rodzice nie możemy zapominać o ubezpieczeniu takiej hulajnogi.

Hulajnoga to sprzęt bardzo łatwy w obsłudze, nie zajmuje dużo miejsca, wygodnie się ją przenosi i dodatkowo nie zanieczyszcza powietrza.  Z pewnością wiele czasu poświęcono na wybór odpowiedniej hulajnogi, więc tyle samo warto też będzie poświęcić na wybór dobrego ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenie wykupić dla hulajnogi elektrycznej? Hulajnogę elektryczną można ubezpieczyć jako sprzęt w trakcie kupowania ubezpieczenia nieruchomości – można wtedy zadbać o odpowiedni dodatek do polisy. Takie rozszerzenie zabezpieczy hulajnogę od kradzieży oraz zdarzeń losowych. Pozostawiona bez opieki hulajnoga będzie łatwym celem dla złodzieja. Dzieciom zdarza się nierozważnie porzucić w przypadkowym miejscu swoje rzeczy, aby pobawić się z przyjaciółmi – złodziej może wykorzystać tę chwilę nieuwagi.

Ubezpieczenie powinna posiadać także osoba użytkująca hulajnogę. Nie tylko sama hulajnoga może zostać uszkodzona, ale kierujący może doznać uszczerbku na zdrowiu lub zostać obarczony odpowiedzialnością za kolizję. Dlatego, jeśli dziecko porusza się hulajnogą elektryczną, rodzice koniecznie powinni posiadać OC w życiu prywatnym. Niepełnoletnie dziecko nie może posiadać własnego OC, ale jest objęte ochroną przez ubezpieczenie rodziców. Z tego ubezpieczenia będzie można skorzystać, jeśli dziecko na hulajnodze porysowało auto lub spowodowało kolizję z innym uczestnikiem ruchu drogowego.

Dziecko jeżdżące hulajnogą powinno także posiadać ubezpieczenie NNW, np. NNW Dziecka. W razie upadku z hulajnogi lub innego nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczenie NNW zwróci koszty leczenia, hospitalizacji czy rehabilitacji.   

Jazda hulajnogą elektryczną to wiele zabawy, ale także sporo stresu dla rodziców, ponieważ przy nieuważnej jeździe bardzo łatwo o kolizję czy kradzież sprzętu. Dlatego oprócz przekazania dziecku podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze, a jako odpowiedzialni rodzice powinniśmy zadbać także o ubezpieczenie dziecka i sprzętu