Logo NNW
Ubezpieczenie NNW - compensa
20.05.2019

 

Lada dzień staniemy przed wyborem dobrego ubezpieczenia szkolnego. Wiemy już, że nie musimy dokonywać zakupu w placówce, a pojęcie standardowego zakresu nie istnieje. O czym jeszcze warto pamiętać? Przedstawiamy 4 najważniejsze zasady, którymi powinniśmy kierować się przy zakupie pakietu NNW dla dziecka.

 

1. Sprawdź dokładnie sumy ubezpieczenia


Pakiety, które oferowane są w szkołach muszą być dostosowane jednocześnie do kilkuset uczniów, zatem najczęściej oferują 10 000 złotych za trwały uszczerbek na zdrowiu. W praktyce oznacza to, że za każdy 1% uszczerbku otrzymujemy zaledwie 100 zł. Czy wystarczy to na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam.


2. Przeczytaj OWU


OWU to Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Są one kluczowe przy wyborze odpowiedniego pakietu, bowiem szczegółowo opisują jego zakres, a także ewentualne wyłączenia odpowiedzialności. Jest to bardzo istotne w przypadku, gdy nasze pociechy uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Dobre szkolne NNW, niezależnie od wysokości składki, obejmuje wyczynowe uprawianie sportu we wszystkich wariantach. W zakres ochrony wchodzą sportowe zajęcia szkolne, pozaszkolne oraz sporty uprawiane w życiu prywatnym, w tym m.in. sporty walki, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, jazda konna, pływanie.


3. Gdzie działa polisa?


Czy obejmuje ona tylko pobyt dziecka w szkole, czy także drogę do i z placówki, zajęcia pozalekcyjne i wszelkie wyjazdy? Jeśli lubimy podróżować, warto uważnie przeczytać, czy polisa działa tylko na terenie kraju, czy także w miejscu, do którego się wybieracie.


4. Nie tylko jedno ubezpieczenie


Pamiętaj, że nie ma górnej granicy ilości posiadanych polis, dlatego możesz nabyć je w różnych towarzystwach, niekoniecznie we wrześniu. Codzienność dzieci jest dość beztroska, więc o uraz nietrudno. Kiedy już zdarzy się taka sytuacja, przysługiwać Ci będzie wypłata z każdej posiadanej umowy. 


Zdajemy sobie sprawę, że początek roku szkolnego to czas, kiedy rodzinny budżet jest bardzo napięty, jednakże nie warto oszczędzać na dobrym ubezpieczeniu. Najważniejszy jest zakres ochrony naszej pociechy, którą za daną kwotę otrzymujemy. Nie traktujmy szkolnego NNW jako kolejnego wydatku czy opłaty do uiszczenia, bo chodzi o coś więcej.