Logo NNW
Ubezpieczenie NNW - compensa
05.07.2021

Średnio strzał chłopiec z goglami Darmowe Zdjęcia

Wakacje a ubezpieczenie

Już od paru dni dzieci cieszą się wakacjami, właśnie rozpoczął się lipiec, więc sezon wakacyjno-urlopowy można uznać za całkowicie otwarty. Wielu z nas w ciągu najbliższych tygodni planuje wyjazd. Poprawa sytuacji pandemicznej sprawia, że wcale nie musimy się ograniczać jedynie do polskich kurortów – sporo Polaków decyduje się także na zagraniczne podróże. W całej tej beztrosce nie możemy zapomnieć, że aby wakacje były udane, muszą być przede wszystkim bezpieczne. Oprócz podejmowania jedynie przemyślanych i odpowiedzialnych decyzji, powinniśmy się także zabezpieczyć przed wszelkimi niespodziewanymi wypadkami, aby zapewnić sobie i dzieciom bezpieczne wakacje. Dobrze, aby w trakcie urlopu towarzyszyły nam dobrze dobrane ubezpieczenia – NNW oraz polisa turystyczna.

Jakie ubezpieczenie dziecka na wakacje?

Ubezpieczenie NNW Dziecka działa nie tylko w szkole, więc sprawdzi się idealnie także na czas wakacji. Rodzice często błędnie utożsamiają NNW jako ubezpieczenie szkolne, przez co mogą nie być świadomi, jak szeroki zakres może mieć ubezpieczenie NNW ich dzieci. NNW jako ubezpieczenie dziecka na wakacje zapewni najlepszą ochronę. Na wakacjach mogą przydarzyć się poważniejsze, jak i lżejsze wypadki. Wystarczy, że na chwilę spuścimy dziecko z oka i dojdzie do zdarzenia, np. poślizgnięcia się na basenie, przewrócenia na hulajnodze czy upadku z huśtawki na placu zabaw. Wystarczy otrzymać nieświeży posiłek w restauracji i doznać

 zatrucia pokarmowego. W dużej mierze od nas zależy zadbanie o bezpieczne wakacje, ale na wiele zdarzeń losowych nie mamy żadnego wpływu. Dodatkowo na wymarzony urlop często odkładamy pieniądze, aby wyjazd był jak najlepszą przygodą dla całej rodziny. Już lekko obciążony budżet może zostać jeszcze bardziej nadwyrężony, gdy okaże się, że przyjdzie nam jeszcze pokryć szkody wypadku (leczenie, rehabilitacja, sprzęt medyczny). Kupienie NNW Dziecka jako ubezpieczenie dla dziecka na wakacje będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ bez względu na to, czy planujemy wakacje w kraju czy poza, ubezpieczenie działa na całym świecie. Warto jednak pamiętać, że ubezpieczenie NNW zwraca jedynie koszty leczenia w Polsce, dlatego aby posiadać kompleksową ochroną za granicą warto zaopatrzyć się także w ubezpieczenie podróżne.

NNW oraz polisa turystyczna zapewni bezpieczne wakacje

Ubezpieczenie NNW oraz polisa turystyczna to ubezpieczenia, które zapewnią kompleksową ochronę podczas wakacji. Niestety samo NNW nie uchroni nas przed kosztami pomocy medycznej udzielanej na miejscu w kraju poza Polską. Opieka medyczna w niektórych krajach europejskich potrafi być niezwykle kosztowna, a może zdarzyć się, że będziemy potrzebować ratownictwa medycznego, np. akcja ratownicza na szlaku, do tego kilkudniowa hospitalizacja, a w najgorszym wypadku transport medyczny do kraju – wszystkie te usługi mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy euro lub więcej. W krajach poza Europą koszty leczenia mogą być jeszcze wyższe, np. w Stanach Zjednoczonych, gdzie dostęp do służby zdrowia jest wyłącznie odpłatny. Dlatego warto zadbać o bezpieczne wakacje i zadbać o ubezpieczenie dla rodziny oraz ubezpieczenie dziecka na wakacje. NFZ i NNW załatwią sprawę leczenia w kraju, ale za granicą musimy liczyć się z ogromnymi kosztami.  Koszt ubezpieczenia uzależniony jest od zakresu pakietu oraz ilości osób ubezpieczonych, ale wciąż są to o wiele niższe koszty niż ewentualne pokrywanie strat i leczenia.