Logo NNW
Ubezpieczenie NNW - compensa
13.05.2021

Ojciec uczy syna do jazdy na rowerze Darmowe Zdjęcia

Za oknem pogoda coraz bardziej zachęca do rowerowych wycieczek. Okres wiosenno-letni to idealny czas na kupno roweru dla dziecka. Odpowiedni rower to kluczowa sprawa, aby zachęcić dziecko do aktywności, a przede wszystkim nie zrazić go.

W przypadku wielu umiejętności, np. nauki języków, pływania czy właśnie jazdy na rowerze, proces nauczania najlepiej jest zacząć jak najszybciej, gdy dzieci bardzo dobrze przyswajają wszelkie nowe zdolności. Wiek 5-6 lat to dobry moment, aby zachęcać dzieci do jazdy na rowerze.

Jak dobrać rower dla dziecka? Pierwszy rower!

Kupno roweru dla małego dziecka jest dość problematyczne ze względu na to, że dzieci w tym czasie intensywnie rosną i szybko wybrany rower może okazać się dla nich za mały. Przed udaniem się na zakupy, najważniejsze jest, aby zmierzyć długość nogi dziecka. Te wymiary pomogą dobrać wysokość ramy oraz średnicę opon.

Pozwól swojemu dziecku brać czynny udział w wyborze roweru. Takie rzeczy jak kolor, wzór, mogą mieć dla niego bardzo duże znaczenie. Spersonalizowany rower będzie dla dziecka dodatkowo atrakcyjny.

Kask dla dziecka na Rower - Obowiązkowe!

Aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka na początkowym etapie nauki, dobrym rozwiązaniem będzie przykręcenie do rowerka bocznych kółek, które ułatwią nieco nawiązywanie relacji z rowerem i oszczędzą na początku kilku siniaków. Podstawowym wyposażeniem przy nauce jazdy to oczywiście kask oraz ochraniacze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować przy rowerze dodatki w postaci chorągiewek, trąbki czy dzwonka – takie akcesoria zwiększą bezpieczeństwo dziecka, a także przyciągną jego uwagę.

Kupując rower dla dziecka powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę właśnie na bezpieczeństwo. Rower powinien zapewnić dziecku dobrą widoczność, więc warto zadbać o oświetlenie. Przy okazji nie można zapomnieć o odblaskach i kamizelce. Rower powinien zawierać błotnik, aby uniknąć brudzenia, dobre hamulce mechaniczne.

W razie wszelkich kolizji (wypadki się zdarzają ;)) nnwdziecka.pl będzie czuwać. Podekscytowanym wycieczką dzieciom, które może dopiero co nauczyły się jeździć na rowerze, jest jeszcze łatwiej o mały wypadek.  Nnwdziecka.pl zapewnia ochronę nie tylko w szkole, ale właściwie w każdy miejscu na świecie, także podczas rowerowej wycieczki z rodzicami.

Nauka jazdy to wspaniała przygoda dla dziecka. Jako rodzice ważne jest abyśmy o odpowiedni sprzęt, warunki oraz niezastąpione czujne oko rodzica.