Logo NNW
Ubezpieczenie NNW - compensa
29.06.2021

Mały śliczny niemowlak blisko dużego okno Premium Zdjęcia

Ubezpieczenie noworodka

Może wydawać się, że małemu dziecku, które rzadko bywa pozostawione bez opieki dorosłego, ubezpieczenie NNW niemowlaka będzie całkowicie zbędne. Nic bardziej mylnego – często rodzice nie zdają sobie sprawy, jak szeroki może być zakres ubezpieczenia NNW i w jak wielu sytuacjach może okazać się ono bardzo przydatne. Ubezpieczenie NNW niemowlaka można wykupić już od pierwszych chwil po urodzeniu się dziecka. Polisa i ochrona obowiązują wtedy przez cały rok, po tym czasie konieczne będzie przedłużenie ubezpieczenia, ponieważ NNW nie jest wznawiane automatycznie. Jeśli chodzi o zakres ochrony, ubezpieczenie NNW niemowlaka obejmuje zdarzenia, które miały miejsce na całym świecie, bez względu na dzień czy porę dnia – ubezpieczenie zwraca koszty leczenia w Polsce bez względu na okoliczności wypadku. Jednak zawsze warto przed zakupem sprawdzić, czy ubezpieczenia nie posiada żadnych wyłączeń terytorialnych (np. Aby posiadać kompleksową ochronę na wyjeździe zagranicznym, konieczne będzie wykupienie dobrego ubezpieczenia podróżnego.

Ubezpieczenie NNW dla niemowlaka – przed czym chroni?

Ubezpieczenie NNW niemowlaka to ubezpieczenie od tzw. następstw nieszczęśliwych wypadków. Jako nieszczęśliwy wypadek określane jest zdarzenie, które nastąpiło w wyniku przyczyn niezależnych od poszkodowanego oraz podczas którego mogło dojść do trwałego lub tymczasowego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie NNW niemowlaka chroni przed ponoszeniem kosztów związanych z uszczerbkiem na zdrowiu, opieką medyczną, rehabilitacją, operacjami i wszystkimi zabiegami, które są konieczne i nieuniknione w procesie leczenia. Mimo, że noworodki i bardzo małe dzieci nie są szczególnie narażone na wypadki, zwłaszcza póki są mniej samodzielne i znajdują się pod stałą opieką rodziców, to wciąż warto posiadać ubezpieczenie NNW dla niemowlaka. Dlaczego? Ubezpieczenie NNW to ochrona także w razie zachorowań, czy to tych poważnych, czy w razie lżejszych chorób. Nowonarodzone dzieci w pierwszych miesiącach swojego życia nie mają tak dobrze wykształconego układu immunologicznego jak starsze dzieci. Z tego powodu częste infekcje i choroby to codzienność wielu świeżo upieczonych rodziców. Problem staje się bardziej uciążliwy, gdy dziecko zacznie uczęszczać do żłobka lub przedszkola, gdzie mając stały kontakt z rówieśnikami może częściej zarażać się różnymi chorobami zakaźnymi charakterystycznymi dla otoczenia. Ubezpieczenie NNW niemowlaka ma w zakresie hospitalizację oraz świadczenia z tytułu poważnych zachorowań. Dziecku, które z powodu choroby trafi do szpitala i zostanie poddane hospitalizacji przez dłuższy czas, przysługuje dzienne świadczenie z tytułu choroby. Wysokość tego świadczenia jest uzależniona od wariantu pakietu jaki został zakupiony. Warto zwrócić uwagę w OWU na zasady przyznawania wszelkiego rodzaju świadczeń, ponieważ np. w przypadku hospitalizacji może być wymagana minimalna ilość dni spędzonych w szpitalu, a także określona maksymalna suma, jaką można wypłacić z tego tytułu.

Śliczny chłopczyk w białej słonecznej sypialni. noworodek relaks w łóżku. przedszkole dla małych dzieci. tekstylia i pościel dla dzieci. rodzinny poranek w domu. nowo narodzone dziecko w czasie brzuszka. Premium Zdjęcia

  Ubezpieczenie NNW niemowlaka można dowolnie przedłużać, po zakończeniu trwania polisy. Warto jest utrzymać ciągłość tego ubezpieczenia, ponieważ wraz z dorastaniem dzieci, będą one coraz bardziej ruchliwe i ciekawskie, a co za tym idzie – będą narażone na większą ilość wypadków. NNW dziecka to pomoc nie tylko w razie tragicznych, poważnych wypadków, ale przede wszystkim doraźne wsparcie finansowe przy nawet najdrobniejszych zdarzeniach. NNW dziecka, określane także jako NNW szkolne gwarantuje wypłatę świadczeń w razie chociażby wizyty u lekarza, gdy nie doszło do uszczerbku na zdrowiu, przy okazji stłuczeń, zwichnięć, skręceń i złamań. NNW to także zwrot kosztów uszkodzonych wskutek nieszczęśliwego wypadku sprzętów medycznych, a także kosztów sprzętu, który trzeba zakupić w ramach rekonwalescencji. W zakresie ubezpieczenia NNW niemowlaka i starszych dzieci jest także zwrot poniesionych kosztów za rehabilitację oraz operacje i zabiegi chirurgiczne. Należy pamiętać, aby zbierać dokumentację medyczną ze wszystkich zabiegów oraz wizyt, jakich dziecko doświadczyło. Na podstawie skierowań czy notatek medycznych będzie podejmowana decyzja o wypłacie odszkodowania, ponieważ wszystkie zabiegi muszą wynikać z nieszczęśliwego wypadku.

Jakie ubezpieczenie oprócz NNW dla niemowlaka?

Jako uzupełnienie do ubezpieczenia NNW niemowlaka dobrym rozwiązaniem będzie prywatne ubezpieczenie niemowlaka. Obie polisy będą stanowić kompleksową ochronę dla dziecka, wzajemnie się uzupełniając. Prywatne ubezpieczenie niemowlaka przyda się długoterminowo, np. gdy dziecko jest alergikiem, często choruje i wymaga regularnych wizyt u lekarza. Prywatne ubezpieczenie będzie sporym ułatwieniem, bo dzięki niemu można uniknąć kolejek do lekarza. NNW szkolne będzie niezastąpione w razie nagłych wypadków i ich konsekwencji.