Logo NNW
Ubezpieczenie NNW - compensa
14.07.2021

Czy można kupić ubezpieczenie wycieczki szkolnej?

Wycieczka szkolna to ekscytujące wydarzenie w życiu każdego ucznia. Czasem nawet jednodniowe wycieczki mogą dostarczyć tyle frajdy, że dzień wyjazdu pozostanie żywym wspomnieniem w pamięci dzieciaków przez najbliższe lata. Jako rodzice chętniej puszczamy dzieci na wycieczki ze szkoły, niż na kolonie – w końcu w szkole opiekunowie dobrze znają swoich podopiecznych, a dzieci siebie nawzajem. To zrozumiałe, że bardziej martwimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci, jeśli nie możemy osobiście ich pilnować. Często jest to moment, kiedy postanawiamy poszukać ubezpieczenia, które w razie zdarzenia pomoże nam finansowo, jeśli dziecko ulegnie wypadkowi na wycieczce. Ubezpieczenie NNW Dziecka idealnie sprawdzi się jako ubezpieczenie wycieczki szkolnej – działa ono nie tylko w szkole, ale wszędzie poza nią, także na wyjazdach – zarówno prywatnych, jak i tych szkolnych.

Ile kosztuje ubezpieczenie wycieczki szkolnej?

Ubezpieczenie NNW Dziecka, które działa także na wycieczkach szkolnych, można zakupić w trzech różnych wariantach, od 39 zł do 139 zł. W zależności od ceny pakietu, zakres oraz sumy ubezpieczenia mogą się różnić. Podstawowe zdarzenia, które znajdują się w każdym z wariantów to przede wszystkim dzienne świadczenie szpitalne z tytułu choroby oraz nieszczęśliwego wypadku, rehabilitacja oraz procent uszczerbku na zdrowiu. Z tych świadczeń będzie można skorzystać, gdy w trakcie wycieczki dziecko złamie np. rękę lub nogę – wtedy będzie można starać się wypłacenie odszkodowania na podstawie procentu uszczerbku na zdrowiu oraz dziennego świadczenia szpitalnego, jeśli dziecko spędziło więcej niż 16 godzin w szpitalu. W przypadku, gdy dziecko w trakcie wycieczki zachoruje i trafi do szpitala, np. wskutek zatrucia pokarmowego, należne będzie dzienne świadczenie z tytułu choroby, jeżeli dziecko spędziło w szpitalu przynajmniej 5 dni. Zakres NNW Dziecka jest bardzo szeroki – można otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 150 zł nawet jeśli nie doszło do trwałego uszczerbku, a drobny wypadek się wydarzył. Bez względu na charakter wycieczki, bardzo przydatne może okazać się ubezpieczenie wycieczki szkolnej. Cennik NNW Dziecka wygląda następująco: 39 zł, 50 zł, 75 zł raz 139 zł. Najkorzystniejszy stosunek ceny do zakresu oferuje pakiet za 75 zł. Każdy z pakietów sprawdzi się jako ubezpieczenie NNW wycieczki szkolnej, ale warto pamiętać, że odszkodowanie wypłacone z najtańszego pakietu może nie być satysfakcjonujące. Kupując ubezpieczenie NNW wycieczki szkolnej koniecznie należy zapoznać się z OWU – tam znajdziemy wszystkie informacje na temat ubezpieczenia, np. wszelkie wyłączenia odpowiedzialności, stawki procentowe za poszczególne uszczerbki oraz sporty, które wchodzą w zakres ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie uczestników wycieczki szkolnej jest obowiązkowe?

Posiadanie ubezpieczenia NNW wycieczki szkolnej nie jest w Polsce obowiązkowe. Jeśli wycieczka szkolna odbywa się na terenie kraju, nie ma konieczności kupowania dla dzieci ubezpieczenia. Natomiast jeśli wycieczka będzie zagraniczna, obowiązkiem jest ubezpieczenie wycieczki szkolnej. Wtedy szkoła musi zapewnić dzieciom ubezpieczenie turystyczne, które pokryje koszty transportu do kraju, udzielania pomocy medycznej za granicą lub ratownictwa medycznego, np. z górskiego szlaku.